Wszystkie ręce na… klawiaturę

Jak uniknąć dublowania się pomysłów czy zadań? Nic prostszego, można zdecydować się na wspólną pracę na jednym dokumencie, i to w tym samym czasie , bez konieczności organizowania dodatkowych spotkań.

Obecnie każde przedsiębiorstwo, bez względu na wielkość, powinno nie tylko spełniać wymagania swoich klientów, ale wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Jednym z warunków osiągnięcia sukcesu przez firmę jest łatwy i sprawny dostęp do informacji. Jak wynika z badań na zlecenie Boston Consulting Group, 64% pracowników z sektora małych i średnich przedsiębiorstw przyznaje, że technologie pomagają im oszczędzić czas i zwiększają konkurencyjność firmy.

Pliki pod ręką 

Pracownicy zazwyczaj na najlepsze pomysły wpadają w domu. Tak przynajmniej twierdzi co czwarty badany, podczas gdy jedynie co dziesiąty znajduje ciekawe rozwiązania w biurze. Z tego względu, małe i średnie firmy coraz bardziej doceniają rolę pracy zdalnej. Dostęp do dokumentów firmowych o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, w tym z domu, staje się normą na rynku. Pracownicy mogą dodawać swoje uwagi, komentarze i pomysły do projektów siedząc wygodnie na kanapie, odbierając dziecko ze szkoły, a nawet robiąc zakupy.

Aplikacje mobilne w pracy

Badania pokazują, że skala wykorzystania narzędzi mobilnych, takich jak smartfon i tablet jest w polskich firmach zbliżona do wyniku europejskiego (w Polsce odpowiednio 40 i 15 proc., natomiast w Europie 44 proc. używa smartfonów, a 22 proc. tabletów). Warto jednak pamiętać, że urządzenia mobilne to zaledwie pierwszy krok, najważniejszy jest dostęp do istotnych z punktu widzenia biznesu danych, systemów, aplikacji, dzięki rozwiązaniom chmurowym.

Cyfrowa firma 

Lepsza komunikacja, zarówno zewnętrzna i wewnętrzna, możliwość mobilnej pracy i odpowiedzi na zapytania klientów o dowolnej porze to ogromne atuty w branży reklamowej, która charakteryzuje się bardzo dużą konkurencyjnością. Większa mobilność i elastyczność dla firmy ELASTO Form jest jak „być albo nie być”. Dzięki chmurze i Office 365 dla firm wszystkie potrzebne informacje są dostępne na wspólnym dysku wirtualnym OneDrive dla firm, do którego mają dostęp odpowiednie osoby pracujące przy projekcie. Wystarczy, że pracownicy mają przy sobie urządzenie mobilne, na przykład tablet wyposażony w Windows 10 z usługą Office 365 albo CRM Online.

„Wcześniej wszystko, choćby wnioski urlopowe, krążyło w papierowych wersjach. Chcieliśmy usprawnić obieg, tak by dokumenty nie ginęły i nie dublowały się, ale zależało nam także na tym, by ich elektroniczna archiwizacja nie zabierała miejsca na lokalnym serwerze. Dlatego wiedzieliśmy, że chcemy rozwiązania chmurowego” – wspomina Karol Boba – Prezes Zarządu Elasto Form.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje OneDrive dla firm, zapraszamy do odwiedzenia naszych stron. Na kanale YouTube Microsoft dla Biznesu, znajdziesz różne porady jak najlepiej skorzystać z potencjału wspólnej pracy na dokumencie.

Nasze rozwiązania w praktyce