Praca w podróży? Nic prostszego!

Coraz szersze wykorzystanie smartfonów i tabletów, a także usług w chmurze, które dają bezpieczny dostęp do firmowych plików i danych, zaciera wyraźną dotychczas granicę pomiędzy czasem przeznaczonym na sprawy prywatne i obowiązki służbowe. Jakie rozwiązania pozwalają nam swobodnie przeplatać obowiązki służbowe z prywatnymi? 

Według badań1, na najlepsze pomysły wpadamy poza biurem, kiedy jesteśmy zrelaksowani. Coraz częściej korzystamy z własnych urządzeń wykonując zawodowe obowiązki. Chcemy mieć dostęp do firmowych zasobów z poziomu własnego smartfona, tabletu czy laptopa. Zapisywać i dzielić się swoimi uwagami czy odpowiadać na maile z miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Technologie mobilne pozwalają nam zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

Co jeśli praca zaskoczy Cię w drodze?

Bez problemu możesz współpracować ze swoimi kolegami z pracy, nawet siedząc w pociągu czy w kawiarni. Funkcja współtworzenia dokumentów, dostępna w pakiecie Office 365, umożliwia pracę w tym samym dokumencie razem z innymi osobami nad plikami przechowywanymi w chmurze. Możesz sprawdzić, w których miejscach dokumentu inne osoby wpisują tekst w programie Word, i przeglądać wprowadzane przez nich zmiany na bieżąco. Jeśli podobała się Tobie bardziej poprzednia wersja pliku, nie ma problemu. Możesz wrócić do wcześniejszych wersji roboczych dokumentów przechowywanych w usłudze OneDrive dla Firm lub SharePoint Online.

Nawet jeśli w podróży nie masz dostępu do sieci, możesz edytować i tworzyć dokumenty. Masz nad nimi pełną kontrolę i dostęp do aplikacji aż do pięciu urządzeń, również wtedy gdy pracujesz w trybie offline. Ponadto, jeśli chcesz na szybko zanotować swoje pomysły, możesz skorzystać z OneNote i później podzielić się swoimi uwagami z resztą zespołu.

Wizja przyszłości z Tomorrow Vision 

Firma Tommorow Vision działa w branży reklamowej, współpracując z klientami i kontrahentami w całym kraju. Dla przedsiębiorstwa kluczowa była możliwość swobodnej komunikacji i dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca. Technologia chmury i mobilność Office 365 jest szczególnie chwalona przez Tomorrow Vision.

„Office 365 daje możliwość zalogowania się na firmowe konto z każdej przeglądarki internetowej. Dodatkowo mamy dostęp do Outlooka i pozostałych aplikacji pakietu z naszych tabletów i smartfonów, a to jest szczególnie cenne, gdy jesteśmy w drodze lub u klienta – mówi Robert Nowosielski, Członek zarządu firmy Tomorrow Vision, Ekspert ds. IT. Podkreśla on także zalety OneNote – Na szkoleniu Microsoft dowiedzieliśmy się o funkcjach aplikacji OneNote, z której wcześniej nie miałem okazji korzystać. Teraz nie używam zwykłych, papierowych karteczek, a dedykowanego oprogramowania do tworzenia notatek, w którym mogę je grupować, udostępniać pozostałym pracownikom i wygodnie wyszukiwać. Przez to nie umykają nam najważniejsze informacje i nie musimy ich szukać wśród stert papierów”.

 


1 Nowoczesne IT w MŚP, 2015

Nasze rozwiązania w praktyce