Praca na wielu urządzeniach

BYOD (ang. Bring Your Own Device) to mówiąc najprościej, praktyka biznesowa zakładająca możliwość wykorzystania prywatnych urządzeń do realizacji zadań zawodowych. Między innymi z tego względu, granica pomiędzy czasem na sprawy firmowe i prywatne coraz bardziej się zaciera.

Posiadanie oraz wykorzystywanie urządzenia mobilnego nie tylko w celach prywatnych staje się codziennością. Pracownicy otwierają służbowe dokumenty na smartfonach, tabletach czy urządzeniach 2w1. Korzystają z zasobów firmowych nie tylko w biurze, ale także w zaciszu domowym. Jednym z największych wyzwań przed jakimi stają przedsiębiorstwa jest więc optymalne zabezpieczenie sprzętu, na których wyświetlane są firmowe dane. W takim wypadku wybór właściwego oprogramowania czy narzędzi jest kluczowy.

Usługa Office 365  przeznaczona dla firm daje nie tylko możliwość w pełni efektywnej pracy zdalnej – dostępu do poczty elektronicznej, aplikacji Office, nawet na smartfonie, ale przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Warto dodać, że pakiet Office 365 uzyskał liczne certyfikaty związane z bezpieczeństwem oraz ochroną prywatności np. ISO 27001 i ISO 27018, które potwierdzają spełnienie najbardziej wymagających standardów ochrony prywatności. Ponadto, pakiet Office 365 dla firm pozwala na korzystanie z aplikacji aż na pięciu urządzeniach, bez względu na to czy jest to komputer, tablet lub smartfon. Takie rozwiązanie jest optymalne dla pracowników, którzy często pracują poza biurem. Wbrew pozorom, praca rekrutera wymaga znacznej mobilności.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, konsultanci firmy rekruterskiej FIT Specialist Recruitment zostali wyposażeni w urządzenia przenośne i usługi do współpracy i komunikacji w chmurze. „Technologia pozwala zorganizować dzień pracy całkowicie poza biurem” – przyznaje Małgorzata Tylec-Gusakov, właścicielka FIT Specialist Recruitment. „Odwiedzając klienta w innym mieście, podczas jazdy pociągiem weryfikuję raport, sprawdzam stan realizacji innych projektów i skalę zaangażowania pracowników w projekty. Na bieżąco odpowiadam na zapytania na poczcie elektronicznej. Klient uzyskuje błyskawicznie informacje, a ja mam pewność, gdzie znajdują się konsultanci i jakie zadania wykonują. Mam czas dla klienta, pracowników i siebie”.

W niektórych branżach pracownicy wręcz muszą wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Przykładem firmy, która stawia na mobilność, jest 3D Plan, działający w segmencie usług projektowo-inżynieryjnych. „Ta praca wymaga częstych wyjazdów, a wiadomo, że nie możemy być w wielu miejscach na raz. Chcieliśmy stać się bardziej mobilni i przyspieszyć pracę. Dzięki chmurze i usługom Office 365 zyskujemy czas na pozyskiwanie nowych zleceń i wykorzystujemy lepiej pracę naszych ludzi. To był nasz główny cel, zanim podjęliśmy się cyfrowej rewolucji” – mówi Marcin Drutel, właściciel 3D Plan. Zwykle podczas inwentaryzacji budynków inżynierowie chodzą z blokami rysunkowymi. Obecnie wykorzystują do tego tablety i smartfony. Dodatkowo komunikator ułatwia komunikację i wymianę danych między pracownikami a klientami. Urządzenia mobilne z zainstalowanym oprogramowaniem CAD stanowią niezbędną pomoc i poręczne narzędzie do pracy w terenie.

Ponadto, przechowywanie projektów w wirtualnej chmurze umożliwia szybki dostęp do materiałów i opisów technicznych. Powoduje to ogromne oszczędności związane z wydrukami, niższymi kosztami przejazdów, czy komunikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje Office 365 dla firm, zapraszamy do odwiedzenia naszych stron. Na kanale YouTube Microsoft dla Biznesu znajdziesz różne potrzebne porady.

Nasze rozwiązania w praktyce