Microsoft Office 365 dla małych firm | Small Business Premium

Czasy, kiedy wszystkie zadania wykonywane były przy użyciu kartki i długopisu bezpowrotnie minęły. Obecnie wiele przedsiębiorstw posiada oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest nie tylko sprawne wykonywanie codziennych obowiązków, ale również ich pełna koordynacja. Najbardziej zauważalny jest fakt poszukiwania przez mniejszych przedsiębiorców rozwiązań kompleksowych, dzięki którym mogą zarządzać swoją firmą z poziomu każdej platformy na wielu płaszczyznach. Stosowanie wielu równoległych rozwiązań jest możliwe, jednak bardzo utrudnione i kosztowne. Ponadto wymagania zarówno rynku, jak i klientów się zmieniają, a stosowanie odrębnego oprogramowania do poszczególnych zadań wprowadza niepotrzebny chaos. Dlatego popularnością cieszą się pakiety kompleksowego oprogramowania zawierające wszystkie, niezbędne w codziennej pracy programy użytkowe.


Jakie korzyści oferują pakiety oprogramowania?

Jednym z rozwiązań, które cieszy się szeroką popularnością, jest Microsoft Office 365 Small Business Premium. Jest to pakiet oprogramowania zawierający w sobie wszystkie programy potrzebne w małej firmie, a także szereg dodatkowych rozwiązań znacznie usprawniających komunikację i współpracę. Wśród narzędzi znajdziemy aplikacje umożliwiające edycję i tworzenie plików tekstowych, wykonywanie prezentacji multimedialnych, a także obsługę poczty elektronicznej, czy bazy danych. Dodatkowym atutem jest fakt, że z programów zawartych w pakiecie Office dla firm możemy korzystać także przy użyciu smartfona lub tabletu. Umożliwia to komfortową analizę i tworzenie dokumentów z dowolnego miejsca bez konieczności użycia komputera. Ponadto otrzymujemy również możliwość zapisu i wymiany dokumentów w chmurze, co znacznie ułatwia rozbudowanie przedsiębiorstwa o nowe zasoby pracownicze, czy zabezpieczenie danych na wirtualnym dysku.

Zorganizuj zadania pracowników

Jednym z dodatkowych rozwiązań dostępnych w Microsoft Office 365 jest Microsoft Planner. Dzięki temu narzędziu masz możliwość bardzo dokładnego rozplanowania pracy pomiędzy osoby zatrudnione w Twojej firmie. Wykorzystując Planner, w łatwy sposób stworzysz wartościowy plan zadań, który połączysz z odpowiednimi plikami. Od tej pory pracownicy będą dokładnie wiedzieli, na jakim pliku ma przebiegać realizacja zadania i jaki jest termin zakończenia pracy. Ponadto software funkcjonuje w chmurze, co oznacza, że będziesz mógł monitorować efekty współpracy w czasie rzeczywistym bez konieczności przesyłania dokumentów. Microsoft Planner to wielozadaniowy program, ponieważ przy jego użyciu nie tylko skoordynujesz działania, ale także przeprowadzisz rozmowy na temat projektu, czy dołączysz dodatkowe pliki i osoby z zewnątrz. Nie można zapominać o bardzo ważnym aspekcie, czyli pracy na wielu urządzeniach. Podobnie, jak z pakietu Microsoft Office 365, z Plannera możliwe jest korzystanie przy użyciu urządzeń mobilnych. Eliminuje to konieczność wykonywania, czy koordynacji pracy w biurze.

Komunikacja biznesowa na najwyższym poziomie

Jeśli pracę zdalną cenisz równie wysoko, jak stacjonarną, Twoją uwagę na pewno zwróci fakt, że po wdrożeniu pakietu Microsoft Office 365 będziesz mógł przeprowadzać konferencje przy użyciu Internetu i Skype dla firm. Oprogramowanie to pozwala na komunikowanie się na szeroką skalę i znacznie eliminuje koszty. Przyszłość to wideo i telekonferencje, dzięki którym spotkanie biznesowe może odbyć się w dowolnym gronie współpracowników bez konieczności angażowania biura, czy sprowadzania poszczególnych osób we wcześniej umówione miejsce. Nie musisz odwlekać rozmowy, konferencję rozpoczniesz w dogodnym dla siebie i pozostałych uczestników momencie, dzięki czemu w pełni przekażesz swoją myśl i skonsultujesz ją ze współpracownikami zaangażowanymi w dany projekt.

Office 365 dla małych firm jest dziś narzędziem niemal obowiązkowym. Przemawia za tym ogromne zainteresowanie, a także możliwości jakie oferuje pakiet oprogramowania. Dzięki niemu nie tylko zadbasz o komunikację w swojej firmie, ale również zyskasz możliwość znacznego usprawnienia procesu realizacji zamówień. Po jego implementacji, zarządzanie firmą staje się przyjemnością, komunikacja wchodzi na znacznie wyższy poziom, współpraca nabiera płynności i tempa.
Office 365 skutecznie zastępuje tradycyjne metody realizacji zadań firmy.

Nasze rozwiązania w praktyce