Konferencja w piżamie

Czy to możliwe, że nowe technologie pozwalają uniknąć stresu związanego z pracą? Wspominasz wielogodzinną jazdę na spotkanie z klientem, nerwowe oczekiwanie na taksówkę w sytuacji, gdy szef czeka w biurze, czy wizytę w firmie mimo choroby? Te sytuacje odchodzą powoli w niepamięć, dzięki nowoczesnym komunikatorom wykorzystywanym w biznesie.

Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na wideokonferencje zamiast osobistych spotkań, oszczedzając w ten sposób czas i pieniądze. Zdarza się, że zaistniała sytuacja wymaga szybkiej reakcji. W takim wypadku, tradycyjny sposób komunikacji jest zupełnie nieefektywny. Optymalnym rozwiązaniem może być Skype dla firm, który nie tylko pozwala na organizację telekonferencji, ale umożliwia podgląd pulpitu czy załadowanie plików i prezentacji.

W ten sposób można przedstawiać ofertę, zaprosić do rozmowy wiele osób, czy kontaktować się ze współpracownikami i kontrahentami bez konieczności wychodzenia z domu. Biuro podróży Neckermann wdrożyło technologię chmurową Microsoft w postaci Office 365, która pozwala obecnie na szybszą i wydajniejszą współpracę między oddziałami oraz sprawniejszą obsługę klientów. Komunikator Skype dla firm oraz kalendarz, które stanowią element pakietu są wykorzystywane w codziennej, bieżącej komunikacji między regionalnymi kierownikami sprzedaży a centralą firmy.

Możliwość wysyłania zaproszeń na spotkania, w których uczestniczy nawet kilkadziesiąt osób sprawia, że skoordynowanie takiego przedsięwzięcia zajmuje teraz kilka chwil. W przyszłości planowane jest wykorzystanie rozwiązania do przeprowadzania szkoleń w sieci agencyjnej, po raz kolejny znosząc barierę tradycyjnie rozumianego miejsca pracy.

Innym przykładem firmy, która korzysta z najnowszych technologii na codzień w kontakcie z klientami, kontrahentami i pomiędzy pracownikami jest poznańskie przedsiębiorstwo UTE.  „Efektywna praca nad projektami to dla nas konieczność. Jeśli organizujemy dla klientów wyjazd na drugi koniec świata, musimy mieć pewność, że korzystamy z usług najlepszych lokalnych podwykonawców. Na tę pewność składa się z jednej strony perfekcyjna komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, z drugiej – łatwy dostęp do firmowej wiedzy na temat wcześniej realizowanych wydarzeń. Byliśmy świadomi ograniczeń wcześniej stosowanych rozwiązań IT, dlatego tak dużą wagę przyłożyliśmy do wyboru nowego środowiska pracy” – tłumaczy Marek Gabryelczyk, członek zarządu UTE.

Warto podkreślić, że spotkania online można skonfigurować z wyprzedzeniem z programem Outlook lub spontanicznie, korzystając ze spersonalizowanego linku umożliwiającego łatwe dołączanie. Zaś dzięki udostępnianiu ekranu i możliwości sporządzenia notatek w tym samym czasie na jednym dokumencie, każdy uczestnik rozmowy ma dostęp do biężacych, potrzebnych informacji.

Firma może sprawnie reagować na potrzeby swoich klientów, nie musi decydować pomiędzy jakością zlecenia, a szybkością. Konsultanci są elastyczni, pracują poza biurem i odpowiadają na zadania poza tradycyjnymi godzinami pracy. Tym samym, firma może osiągnąć wyższy poziom rozwoju i z powodzeniem konkurować na rynku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje Skype dla firm, zapraszamy do odwiedzenia naszych stron. Na kanale YouTube Microsoft dla Biznesu, znajdziesz różne porady jak korzystać z komunikatora Skype.

Nasze rozwiązania w praktyce