Komputer stworzony dla menedżera

Urządzenia mobilne diametralnie odmieniły sposób naszej pracy. Z badań przeprowadzonych przez Ipsos Mori na zlecenie firmy Microsoft wynika, że polscy menedżerowie zmieniają swoje przyzwyczajenia, a 64 proc. z nich uważa, że technologie mobilne pozwalają oszczędzić czas i wpływają na wzrost produktywności. Zmiana przyzwyczajeń i sposobu pracy jest ważna z tego powodu, że polskie przedsiębiorstwa wypadają blado na tle europejskich konkurentów jeśli chodzi o produktywność pracy. Z pomocą przychodzą nowe kategorie urządzeń łączących mobilność i moc obliczeniową

Tablet czy laptop? 

Do niedawna wielu managerów stawało przed wyborem jakie urządzenie wybrać do codziennej pracy – tablet czy laptop. W konsekwencji rezygnowali z niektórych funkcjonalności lub kupowali oba urządzenia. Dla producentów sprzętu największym wyzwaniem było więc połączenie mobilności z wydajnością i możliwościami wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Wraz z pojawieniem się takich urządzeń jak Microsoft Surface Pro 4 zmienił się także model pracy – pozwalający nie tylko na konsumpcję treści ale także pisanie, tworzenie dokumentów, opracowanie materiałów graficznych czy pracę z wymagającymi aplikacjami jak Photoshop czy AutoCAD.

„Microsoft od dawna obserwował przyzwyczajenia managerów i analizował ich potrzeby. Dlatego stworzył linię Surface – rozwiązań, które zastępują laptop w codziennej pracy. To urządzenia, które korzystają z całego „software’owego dziedzictwa” środowiska Windows. Pozwalają one na wykorzystanie z klasycznego oprogramowania oraz dedykowanych aplikacji mobilnych, co jest kluczowe z punktu widzenia managera, który chce mieć dostęp do swojego pakietu Office, OneDrive dla firm, rozwiązań chmurowych czy dedykowanych firmowych aplikacji klasy CRM czy ERP” – twierdzi Sebastian Pawłowski z polskiego oddziału Microsoft.

Ergonomia a efektywność biznesowa

W codziennej pracy bardzo ważna jest także ergonomia. Urządzenia z linii Surface zostały wyposażone w pełnowymiarowe porty USB 3.0, micro USB czy opcjonalną stację dokującą, pozwalającą na podłączenie urządzenie do dużego zewnętrznego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości i bardzo licznych akcesoriów. Dodatkowo wszystkie modele tej serii posiadają zintegrowaną podpórkę, wygodną klawiaturę i specjalnie zaprojektowany rysik, aby korzystanie z niego przypominało pisanie piórem na papierze. Jeśli dodamy do tego wydajne procesory Intel (od Core M przez i5 aż po i7 w Surface 4 Pro) oraz 10-godzinny czas pracy na baterii, to otrzymamy potężny i wydajny komputer, z którego można korzystać zarówno w biurze, jak i poza nim.

Wysoka wydajność w małej obudowie 

Urządzenia linii Surface w łatwy sposób dopasowują się do istniejącej infrastruktury, a system Windows 10 pomaga chronić przed współczesnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa. Dział IT może skonfigurować urządzenie Surface tak, jak inne komputery PC, przyłączając je do domeny i zarządzając nim za pomocą już istniejących narzędzi. Jeśli dodamy do tego bezpieczne i wygodne narzędzia do pracy w chmurze jak OneDrive, wielu managerów i działów IT przekona się, że nowa kategoria urządzeń pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie infrastruktury informatycznej oraz podniesienie efektywności pracy.

Nasze rozwiązania w praktyce