Komputer dla businesswoman

Historia damskich dodatków do garderoby jest stara jak świat. Jeden z nich, stosunkowo młody, bo liczący sobie zaledwie 200 lat, wysuwa się zdecydowanie na pierwsze miejsce. Chodzi oczywiście o niezastąpioną torebkę. Mimo upływu lat, torebka pozostaje na swoim miejscu. Bo gdzie schować smartfon, słuchawki i inne wynalazki naszych czasów, o tradycyjnej, kobiecej kosmetyczce nie wspominając? Torebka jest swojego rodzaju wizytówką każdej pani. Jednak w dzisiejszym, mobilnym świecie, wizerunek prawdziwej kobiety interesów, coraz częściej łączy również się z lekkim i przenośnym komputerem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „business woman” by przekonać, się, że na wielu zdjęciach w ręku kobiety biznesu króluje jednak komputer, a nie torebka.

Komputer, jako nieodłączny, funkcjonalny dodatek do kobiecej garderoby, musi spełniać kilka kryteriów.

Po pierwsze – waga i rozmiar. Najnowsze komputery są lekkie i kompaktowe, przez co ich przenoszenie z jednego spotkania na drugie nie sprawia żadnych problemów. Takie urządzenie ma po prostu dobrze i pewnie leżeć w dłoni, a jego ciężar nie powinien być odczuwalny. Laptop powinien być również na tyle smukły, aby był wygodny podczas przenoszenia z miejsca na miejsce. Dziś znajdziemy już na rynku komputery, które ważą niewiele ponad 760 gramów, czyli de facto połowę damskiej torebki i mają zaledwie 8,45 mm grubości.

Po drugie – bateria. Sprzęt mobilny powinien sprostać sytuacji, w której zapominamy ładowarki do pracy, czyli minimum przez 8 godzin, choć w przypadku biznesu – powinno to być około 11 godzin.

Po trzecie – parametry. Lekki komputer z wydajną baterią musi również dysponować odpowiednią mocą obliczeniową. Jeżeli chcemy kupić urządzenie, które posłuży nam kilka lat, to lepiej jednak wybrać komputer z wyższej półki, który zagwarantuje nam wysoką wydajność na długie lata i nie trzeba będzie co chwila wymieniać w nim podzespołów.

Po czwarte – design i solidność wykonania. W końcu komputer to nasza biznesowa wizytówka. Podczas ważnego spotkania nie możemy przecież zaprezentować się z czymś, co niemalże rozpada się w rękach. Nie ma co się oszukiwać, wybierając sprzęt z którego będziemy korzystać, zwracamy uwagę na jakość wykonania i linię komputera. Komputer musi pasować do wizerunku kobiety i ma przyciągać oko. Jak sprzęt jest w stanie spełnić tak wysokie wymagania?

Wśród dostępnych na rynku komputerów zdecydowanie wyróżnia się flagowy produkt firmy Microsoft, czyli Surface Pro 4. To idealny przykład nowoczesnego i multi-zadaniowego urządzenia, które jest nie tylko funkcjonalne (posiada dotykowy ekran, dołączane pióro komputerowe oraz odpinaną klawiaturę), ale też lekkie i estetycznie zaprojektowane. Jest niezwykle poręczny, mobilny i wydajny: napędzają go procesory Intel Core m3, i5 lub nawet i7 szóstej generacji. Znajdziemy tu pamięć RAM od 4 do 16 GB oraz ultra szybki dysk SSD o pojemności nawet do 512 Gigabajtów.

Design Surface Pro 4 potrafi zachwycić. Zwłaszcza gustowna, wyspowa klawiatura Type Cover, dostępna w 4 różnych kolorach, którą swobodnie można odczepiać i podczepiać do komputera. Dzięki temu z Surface można korzystać zarówno jak z tradycyjnego laptopa, jak i tabletu.

Powszechność komputerów w biznesie sprawia, że stają się one takimi samymi elementami naszego wizerunku, jak służbowy telefon czy samochód. Zwłaszcza gdy nasza praca charakteryzuje się częstymi spotkaniami z partnerami i kontrahentami. Wszystko to sprawia, że dzisiejsza kobieta sukcesu powinna zadbać nie tylko o swój outfit, lecz również o to, aby urządzenie, na którym pracuje, odpowiadało jej ambicjom. I stało się jej drugą wizytówką, zaraz po… torebce oczywiście.

Nasze rozwiązania w praktyce